Pakkan Okullarına Hoş geldiniz | Beykoz - İSTANBUL

  • 444 75 60Bizi Arayın!

  • info@pakkan.com.tr Bize Yazın!

Ekibimiz

Özgür Bolat | Pedagojik Danışman

Dr. Özgür Bolat, pedagojik danışman olarak, Pakkan Okullarının ‘anlamaya’ dayalı bir eğitim pedagojisi benimsemesine destek olur. Bu anlayışın iki temel amacı vardır.

- Öğrenciler bilgileri ezberlemekten ziyade, temel kavramları anlayarak ve keşfederek öğrenir. Başka bir deyişle, bu anlayışta önemli olan ‘ham bilgiler’ değil, ‘temel kavramlardır’. Öğrencilere temel kavramlar ‘anlatım’ yoluyla aktarılmaz, öğrenciler kavramları ‘keşfederek’ öğrenir.

- Öğrencilerin ilk olarak duygusal/sosyal gelişimleri (birey olma süreci), daha sonra bilişsel gelişimleri önemsenir. Duygusal gelişimi zayıf öğrenciler, bilişsel kazanım elde etmekte zorlanır. Bilişsel olarak gelişseler de kaygılı bir yaşam sürer.

Özgür Bolat, bu iki amacın gerçekleştirilmesi için Pakkan Okulları ile çalışmaktadır.

Dr. Özgür BOLAT, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. Fulbright ve Türk Eğitim Vakfı bursu ile Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. Doktora derecesini Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden aldı. 2007-2008 yılını MIT Sloan School of Management’ta liderlik alanında dersler alarak ve araştırma yaparak geçirdi. 2007 yılında Yeni Zelanda’da yapılan uluslararası bir konferansta ‘En İyi Genç Araştırmacı’ ödülünü aldı.

Özgür Bolat