Pakkan Okullarına Hoş geldiniz | Beykoz - İSTANBUL

  • 444 75 60Bizi Arayın!

  • info@pakkan.com.tr Bize Yazın!

Ekibimiz

Arzu Buruk | Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Merhabalar,

Ben Arzu Buruk. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 2010 yılı mezunuyum. Öğrencilik yıllarımda çeşitli vakıflarda gönüllü öğretmenlik yaparak öğrencileri tanıma fırsatı buldum. Üniversite hocamın önerisi üzerine Yasemin Pakkan ile tanıştım. Mezun olduktan sonra gerçek anlamda öğretmenlik mesleğini eğitim fakültesinde değil Yasemin Öğretmenim ve ekibi sayesinde öğrendim. Öğrenciye ulaşabilen, samimiyet ve sınırın arasındaki görünmez çizgiyi kırmadan, kırılmadan çizebilen; öğrenmeye ve öğretmeye aşık öğretmenlerle başarılı ve mutlu öğrenciler yetiştirmeyi bu ekiple deneyimleme imkanı kazanmış olmaktan dolayı çok mutluyum.

Öğrendiğim ilkeler doğrultusunda YP ekibiyle sekizinci yılımı doldururken sanki dünya savaşını ilk kez anlatıyor, nesneler, olaylar ve coğrafyadan ilk kez bahsediyormuş gibiyim. Bunun nedeni ise, severek ve isteyerek öğrenmeye gelen öğrencilere sahip olmaktır. YP ve ekibi öğrencinin bu motivasyonunu hep yüksek tutmayı başarmış “meraklı öğrencilerin” karşısına sahneye çıkıyormuş gibi hazırlanmamızı sağlamıştır.

İşin benimle ilgili olan “Sosyal Bilgiler” kısmına gelince; yapacağımız şeyler çok fazla. Bu doğrultuda öncelikle öğrencilerime Sosyal Bilimlerin temel kavram ve yöntemlerini kullanarak doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmalarına eşlik edeceğim. Duyarlı bireyler olarak yetişmesine yardımcı olurken yaşadığı çevrenin ve dünyanın geçmişiyle ve şimdisiyle birlikte keşifler yapacağız.

Demokratik ve çağdaş bireylerin yetişmesinde ve bu değerleri yaşatmada istekli, farkındalığı yüksek, bilgiyi ve eğlenceyi paylaşarak çoğaltacağımız bu güzel okulda birlikte olmak çok keyifli olacak…

Arzu Buruk