Pakkan Okullarına Hoş geldiniz | Beykoz - İSTANBUL

  • 444 75 60Bizi Arayın!

  • info@pakkan.k12.tr Bize Yazın!

Bizden Haberler

Pakkan Okulları hakkında en güncel haber ve duyurulara anında ulaşın.

Neden Pakkan Okulları?

21. yüzyıl becerilerini kazanmış, yaratıcı, eleştirel düşünen, iletişimi güçlü, iş birliği içinde çalışan, ilkeli, merak eden ve öğrenmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler yetiştiriyoruz.

Nasl Bir retim

Bilginin tutuma, tutumun davranışa dönüşmesi sürecine hizmet eden bir öğretim modelini benimsiyoruz. Bilgiyi deneyimler üzerinden anlamlı ve akılda kalıcı hale getiriyoruz.

Nasl Bir Akademik Program

Günü verimli bir biçimde kullanıp öğrencilerimizin alması gereken derslerine ek olarak #PakkanEnglishAlive programıyla İngilizce ve Almanca öğretiyoruz. Öğrencilerimizi bireysel akademik programlarla destekliyoruz.

Ne Hedefliyoruz

Kendine ve yaşadığı topluma sorumlu, özgürlüğün ve bağımsızlığın kıymetine hakim, eleştirel düşünebilen, bilmekten değil öğrenmekten güç alan, iletişimi güçlü, iş birliğinin anlamını öğrenmiş bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Deerlerimiz

Yaşam becerileriyle donanmış bireyler yetiştirmek üzere çıktığımız bu yolda insana ve doğanın tümüne duyarlılık, dürüstlük, saygı, yardımseverlik, üretkenlik, güncellik, sorumluluk ve hoşgörü en önde gelen değerlerimizdir.

Bizden Kareler

Sizden Gelenler

Yerleşkemiz

 

Pakkan Okulları, 120 dönüm arazide, Türk Alman Üniversitesinin Beykoz yerleşkesinin içinde bulunur. İstanbul’un her iki yakasına eşit uzaklıkta, ormana sırtını dayamış, büyük yeşil bahçelerin kucakladığı iki katlı yatay binalarımız 2018-2019 eğitim öğretim yılında öğrencilerine kapılarını açmıştır. Yerleşkemiz; doğal çim bahçesi, öğrencilerin teneffüs zamanlarını en verimli ve keyifli şekilde geçirmeleri için hazırlanmış oyun/dinlenme noktaları, yeni nesil öğrenme alanları ve deneyim yaratmak adına tasarlanmış sınıflarıyla öğrencilerimizin huzur ve başarı kaynağıdır.

Konumumuz

En çok aldığımız sorulardan biri de bu açıkçası. Söylemek, tarif etmek yetmez, bir de sayılarla ifade edelim istedik. Beykoz İstanbul’un en köklü semtlerinden biri. Eşsiz doğasıyla çok ünlü... Türk Alman Üniversitesi Beykoz Yerleşkesi içindeki yemyeşil okulumuzsa denize, merkeze, FSM köprüsüne oldukça yakın. (Levent’e 13 dk., Zekeriyaköy’e 30 dk., Göktürk’e 30 dk., Ataşehir’e 25 dk.)