Pakkan Okullarına Hoş geldiniz | Beykoz - İSTANBUL

  • 444 75 60Bizi Arayın!

  • info@pakkan.com.tr Bize Yazın!

KURUMSAL

Felsefemiz

Felsefemiz

21. yüzyıl becerilerini kazanmış, yaratıcı, eleştirel düşünen, iletişimi güçlü, iş birliği içinde çalışan, ilkeli, merak eden ve öğrenmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler yetiştiriyoruz.

21. yüzyıla birey hazırladığımızı düşünürsek henüz var olmayan bilgiyi vermek yerine bilgiye ulaşma yollarını keşfetmelerini sağlamak istiyoruz. Amacımız, yaratıcı, özgüveni tam, ekip çalışmasına yatkın, ben değil “biz” olmak isteyen, araştıran, ufku açık, okumanın büyük bir keyif olduğunu, yaşama yaşamlar kattığını bilen bireyler yetiştirmektir.

Öğrenciye, kendini geliştirme yolunda ödül ve cezanın gerekli olmadığını anlatıyoruz. Rakamsal bir sonuç için değil öğrenmek için, yaratmak için, çalışmanın önemini kavratıyoruz. Müziğin, görsel sanatların ve sporun uygulayıcıları ve rafine izleyicileri olmalarını sağlamak istiyoruz. Öğrenmenin keyfine varmış, güvenli bir ortamda sosyal, duygusal ve akademik ihtiyaçlarının karşılanacağını bilen, öğrenmeye karşı olumlu tutum geliştirmiş, mutlu öğrencilerle büyüyoruz.

Eleştirinin gücünü bilmek, yaşam boyu öğrenen toplum olmayı getirir. Biliyoruz ki merak ve sorgulama bilime ulaşmanın ilk basamağıdır. Okul, öğrencilere merak uyandırıcı sahneler sunmalıdır. Okul, evden daha çok zaman geçirdiğimiz bir yerdir. Bu yüzden okulu çok sevmeli, buluşumuzla, başarımızla ve de değerlerimizle ona katkıda bulunmalıyız.