Pakkan Okullarına Hoş geldiniz | Beykoz - İSTANBUL

  • 444 75 60Bizi Arayın!

  • info@pakkan.k12.tr Bize Yazın!

ORTAOKUL

Online Değerlendirme

Pakkan Çevrim İçi Değerlendirme Sınavları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Nasıl başvurabilirim, nasıl kayıt olabilirim?

Sınavlarımıza pakkanonlinedeneme.k12net.com adresinden başvuru yapabilir ve kayıt olabilirsiniz. Kaydınız “Sınav Giriş Belgesi”nin oluşmasıyla tamamlanacaktır. Başvurularda adım adım yapacaklarınızı anlatan videomuzu mutlaka izleyin. https://youtu.be/8HZCFETxY-E

Kullanıcı adım ve şifrem nerede yazıyor?

Kullanıcı adı ve şifreniz sınavımıza kayıt olduğunuz sırada sistem tarafındanoluşturulur. Kullanıcı adınızın ve şifrenizin ne olduğu kayıt sırasında oluşturduğunuz “Sınav Giriş Belgesi”nin sağ üst tarafında yazılıdır.

Kullanıcı adımı ve/veya şifremi unuttum. Ne yapabilirim?

Kullanıcı adınız ve şifreniz kayıt sırasında oluşturduğunuz “Sınav Giriş Belgesi”nin sağ üst tarafında yazılıdır. Ancak bu belgeyi de kaybettiyseniz, “Şifremi Unuttum” butonunu tıklayarak yolunuza devam edebilirsiniz. Eğer bu yolla da sorununuzu çözemezseniz @pakkanokullari Instagram hesabından bize ulaşarak, bilgilerinizin sıfırlanmasını isteyebilirsiniz.

Sisteme giriş yapıp şifrenizi değiştirmediyseniz pakkanonlinedeneme.k12net.com adresinden öğrencinizin TC kimlik numarası ile giriş yapıp “Sınav Giriş Belgesi”ni yeniden indirebilirsiniz. Şifre değişikliği yapılmadığı durumlarda “Sınav Giriş Belgesi” üzerinde kullanıcı adı ve şifre görünür olmaya devam etmektedir.

Sınava nasıl giriş yapacağız?

Sınavımıza pakkan.k12net.com adresi üzerinden giriş yapabilirsiniz. Öğrencimizin sınav günü saatinde sınava nasıl gireceğini adım adım anlatan videomuzu mutlaka sınav öncesinde izleyin. https://youtu.be/Yr5dnqf_A2s

NOT: pakkanonlinedeneme.k12net.com adresi sadece sınav başvuruları içindir. Sınav, yukarıda belirttiğimiz gibi pakkan.k12net.com adresi üzerinden yapılmaktadır.

Sınavların kapsamı nasıl olacak?

Sınavlarımızın kapsamı her sınavın başvuru duyurusu sırasında açıkça belirtilecektir. Duyurular için @pakkanokullari Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Sınavlara, sınav günü istediğimiz saatte katılabiliyor muyuz?

Hayır. Sınavlarımız merkezi nitelikte olup tüm ülkede aynı gün, aynı saatte ve tek oturumda gerçekleşecektir. Sınav ekranımız sınavdan on dakika önce aktif olacak ve sınavın başlaması için geri sayım başlayacaktır.

Sınav sırasında internetim kopar ya da teknik bir aksaklık yaşarsam sınavım iptal olur mu?

Böyle durumlarda hemen sayfanızı yenileyip sınavınıza kaldığınız yerden devam etme şansınız var. Ancak uzun süreli kopmalarda sistem geri dönüşe izin vermeyebiliyor. pakkan.k12net.com adresi üzerinden yeniden giriş sağlamanız gerekmektedir.

Teknik bir soru yaşarsam ek süre alabiliyor muyum?

Sınav sırasında olabilecek aksaklıklar ön görülerek sınav süresine 5 dk. eklenmiştir. Başka bir ek süre almak mümkün değildir.

Sınava bir nedenle geç girersem, geç çıkma şansım olacak mı?

Maalesef hayır. Sınavlarımız merkezi nitelikte olup tüm ülkede aynı gün, aynı saatte ve tek oturumda gerçekleşir. Başlangıç ve bitiş saati değişmez. 

Sınava giren bütün öğrencilerin soruları ve şıkları aynı mı?

Bütün sorular ve şıklar aynı olmakla birlikte, soruların ve şıkların sıralaması her öğrenci için farklıdır. 

Tüm denemelerime rağmen sınava giriş yapamıyorum. Acil olarak ne yapabilirim?

Sınav sırasında acil durumlarda @pakkanokullari Instagram hesabına direkt mesaj atarak bize ulaşabilirsiniz. Ancak sınav anında bu alanda önemli yoğunluklar yaşanmaktadır. Bu nedenle tüm kontrolleri sınav öncesinde yapmanızda fayda vardır. 

Sınav sonuçlarını ne zaman öğrenebiliriz?

Sınav sonuçları, sınava giriş belgesinde belirtilen tarihte açıklanacaktır. Sonuçların açıklanması ile birlikte SMS’le de sonuçların açıklandığına dair bilgilendirme yapılacaktır.

Sınav sonuçlarını nasıl öğrenebiliriz?

Sonuç ekranına pakkan.k12net.com adresi üzerinden giriş yaparak ulaşabilirsiniz. Bu aşamada; sınava giriş sırasında kullandığınız kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş sağlayacaksınız. Öğrencimizin sınav sonucunu nasıl öğrenebileceğinizi adım adım anlatan videomuzu mutlaka izlemelisiniz. https://youtu.be/8QECMQvFkXk

Sınav sorularını paylaşacak mısınız?

Maalesef sınav sorularını ortak alanda paylaşamıyoruz. Ancak sınav sonuçlarını aldığınızda size özel hazırlanan karnelerde öğrencinizin hangi kazanımda nasıl bir eksiği olduğunu ayrıntılarıyla görebileceksiniz.

Online sınavlarınızın devamı olacak mı?

Evet belirli aralıklarla, güncel kapsamlar ve yeni sorularla bu sınavları yapmaya devam edeceğiz. Duyurularını @pakkanokullari Instagram hesabından takip edebilirsiniz.