Pakkan Okullarına Hoş geldiniz | Beykoz - İSTANBUL

  • 444 75 60Bizi Arayın!

  • info@pakkan.com.tr Bize Yazın!

Meral Çinar

Meral Çinar | Türkçe Öğretmeni

Merhaba,

Ben Meral Çinar. Küçük yaşlarda dinlediğim masallara ilkokulda hikâyeler, romanlar eşlik etti. Okumak her zaman büyük bir keyif olurken zaman içinde hayatımın merkez noktası haline geldi. Okuyarak öğrenmenin ve keşfetmenin heyecanını hiç yitirmedim. Bu yüzden de daha fazla masala, hikâyeye, romana, şiire ulaşabilmek adına 2009 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne, ardından da Marmara Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümüne başladım. Zaman içinde okuma heyecanıma bir de fotoğraf tutkusu eklendi. Fotoğrafın da hayatıma girmeye başlamasıyla Vira dergisinde ve Bavul dergide muhabirlik ve editörlük yaptım. Ardından doğru yer, doğru zaman diye nitelendirdiğim bir anda Yasemin Öğretmenle yollarımızın kesişmesiyle öğretmenliğe başlamış oldum ve dört senedir Yasemin Öğretmen ve ekibiyle öğretmen olmanın mutluluğunu yaşamaktayım.

Bütün heyecanlarımı öğretmenlikte harmanladım. Yasemin Öğretmenle öğretirken öğrendim ve çocuklarla kurulan gerçek sevgi bağının ardından gerçek başarıyı getirdiğini gördüm. Akademik başarının yanı sıra evrensel değerlere sahip, empati kurabilen, düşünen, sorgulayan, olaylar ve durumlar karşısında gerektiğinde bakış açısını değiştirebilen çocuklar yetiştirmenin güzelliğini tattım.

Sözün gücüne hep inandım. Hayatın güzelliklerini keşfe çıkarken, sözcükler cümlelere, cümleler paragraflara dönüşürken çocuklara da bunların hayatın ta içinde durumlar olduğunu öğretmeye çalışmaktayım. Türkçeyi öğrenirken yaşamlarıyla ilişkilendirmelerini ve okumayı yaşamlarının bir parçası haline getirmelerini hedeflemekteyim. Bunu yaparken de mutlu, saygı duymayı ve sevmeyi bilen çocuklar olmaları için de çalışmaktayım. Çünkü “Dünyayı güzellik kurtaracak/ Bir insanı sevmekle başlayacak her şey…”

Meral Çinar